A fehérmezes szentlőrinci srácok nem tettek eleget a győzelemért – végül pont nélkül maradtak (Fotó: Szentlőrinc/Fábián Laci)
Címlap Sport Sokat vártak ...

Egészen egyszerűen képtelen kimászni a gödörből a Szentlőrinc labdarúgócsapata, sőt, egyre mélyebbre kerül: ezúttal a Szegedtől kapott ki hazai pályán. A piros-feketéket Márton Gábor irányította, de egyelőre ő sem tudta megállítani a lejtmenetet.

Nagyon sokat vártak ettől a meccstől a szentlőrinciek. A csapatot ugyanis Márton Gábor vette át, akire amolyan megmentőként tekintenek, és aki sportigazgatóként irányítja majd a szezon végéig a bentmaradásért küzdő piros-feketéket.

Az első lépést felfelé a Szeged ellen kellett volna megtenniük, ám hiába játszottak hazai pályán, végül pont nélkül maradtak. Az első félidőben többet kezdeményeztek a vendégek, akiknek voltak is helyzeteik, a hazaiak azonban nagyon pontatlanok voltak, túl sok hibát vétettek, nem tudták nyomás alá helyezni ellenfelüket. Gól nem született negyvenöt perc alatt, Márton Gábor pedig nyilván nem volt elégedett: a szünetben két helyen is változtatott. Sajnos ez sem segített. A második félidő elején előbb Kostyák védett egy ziccert, az 54. percben azonban már tehetetlen volt, amikor Vágó közelről a kapuba fejelt (0-1). Nem sokkal később ismét kettőt cseréltek a házigazdák, ám mielőtt még kiderülhetett volna, hogy ennek a húzásnak lesz-e pozitív hatása, újabb gólt lőttek a szegediek – Tóth-Gábor büntetőből volt eredményes (0-2). Innen pedig már nem volt visszaút. A szentlőrinciek mentek előre becsülettel, volt is lehetőségük a gólszerzésre, de képtelenek voltak betalálni, és végül kétgólos vereséget szenvedtek.

Bár ez nem néz ki jól, ettől még nem kell temetni a csapatot, mert a helyzet nem különösebben változott. Kikapott ugyanis az utolsó helyezett Soroksár és a tizenharmadik Békéscsaba is, a tizennegyedik helyen álló Budafok erejéből pedig egy ikszre futotta hazai pályán – a Szentlőrinc maradt utolsó előtti. Hét forduló az élet…

Szentlőrinc–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2 (0-0)

Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 23. forduló. Szentlőrinc SE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Topálszki Szabin, Vargha Tamás). Szentlőrinc: Kostyák – Dinnyés, Poór, Bolla (Sámson, 82.) – Szivacski, Nyári (Adamcsek, 65.), Rac (Tollár, 65.), Szolgai, Márta L. (Herczeg, a szünetben) – Kocsis, Mascoe (Harsányi, a szünetben). Sportigazgató: Márton Gábor. Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Veszelinov – Sándor M., Szilágyi Z., Horváth M., Kalmár – Suljic (Tóth B., 82.), Zvekanov (Vágó, a szünetben), Rabatin, Bodnár (Kun, 89.) – Tóth-Gábor (Márkvárt, 69.), Borvető (Novák, 69.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt.

Gólszerzők: Vágó (53.), Tóth-Gábor (67. – 11-esből).