
Nagyon magabiztos győzelmet aratott az NKA Universitas Pécs női kosárlabdacsapata a Vasas otthonában, a pécsi lányok az első félidőben eldöntötték a meccset.
A középmezőnyhöz tartozó Vasas Akadémia otthonába látogatott az NKA Universitas Pécs, amely az alapszakasz végéhez közeledve is veretlen – egyedüliként a mezőnyben. A hibátlan jelző továbbra is maradhat a pécsi csapat neve mellett, ugyanis Studer Ágiék nagyon magabiztosan győztek. Az első negyed pontgazdag csatát hozott, aztán a folytatásban már hatékonyabb volt a védekezés, s végül 81-57-re nyertek a vendégek.
Érdekesség, hogy Zseljko Djokics együttese utoljára január közepén játszott hazai pályán (a Szekszárdot verte), azóta idegenben gyűjtögeti a győzelmeket: zsinórban a negyedik ilyen a miskolci rangadó lesz február 14-én, aztán öt nappal később a Sopron jön a Lauberbe.
Zseljko Djokics: – Az első félidőben nagyon jól támadtunk, védekezésben viszont voltak hibáink, a szünet után pedig megfordult a forgatókönyv. Kiválóan védekeztünk, ám sok hibát vétettünk elöl, több eladott labdánk is volt, és pontatlanok voltak a dobásaink. Örülök, hogy mindenki kivette a részét a mai sikerből, komolyan készültünk a Vasasból, és nehéz szériában vagyunk, hiszen zsinórban ez a harmadik idegenbeli meccsünk. Jövő héten is utazunk, Miskolcon lépünk pályára, ahová remélhetőleg hasonlóan sok szurkoló elkísér minket, mint ahogy ma is tették.
Vasas Akadémia–NKA Universitas Pécs 57-81 (22-34, 15-22, 12-12, 8-13)
Női kosárlabda NB I. A csoport, 19. forduló. Vasas Akadémia: Angyal 9/3, Szerencsés, Kendelényi 4, Madár 6, Molnár-Budácsik. Csere: Gyöngyösi 10/6, Jáhni 16/6, Mayr 8/3, Szirony 2, Czirkos, Kárpáthegyi 2. Vezetőedző: Nenad Markovics. NKA Universitas Pécs: Studer 9/3, Rátkai 8/3, Varga A. 9/3, Török 11/3, Reisingerova 11. Csere: Josepovits 6, Held 6/3, Tóth O. 9/3, Dúl 4, Olawuyi 3, Szmailbegovics 5/3. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

















