Ahogy az őszi szezonban, úgy most tavasszal is döntetlenre végzett egymással a két baranyai NB II-es labdarúgócsapat, a HR-Rent Kozármisleny és a Szentlőrinc. A pálya talaját nyilván tönkretette az eső, így a szép futballnak lőttek, de a srácok így is odatették magukat, küzdöttek – bár gól nem született, nem volt ez egy unalmas fociderbi.
Jó volt látni, hogy eső ide, kellemetlen időjárás oda, a szurkolók szép számmal jöttek a baranyai rangadóra – hiába, ezt nem lehetett kihagyni. Persze a pálya talaján bizony nem kevés nyomot hagyott a rengeteg csapadék, látható volt, hogy ebből inkább sárdagasztás lesz, mint szép foci, de egy inkább küzdelmes, mint szemre tetszetős meccset is meg lehet nyerni. Azért mondjuk picit sajnáltuk a házigazdákat, hogy a december elejétől hőpaplannal védett gyepszőnyegnek most majd alaposan odacsap ez az első tavaszi hazai bajnoki.
A mérkőzés azt hozta, amit várni lehetett: csúsztak-másztak a játékosok mindkét oldalon, keményen odatették magukat. Sok helyzetet természetesen nem hozott ez a kilencven perc, elvégre nagyon nehéz volt végigvinni egy-egy akciót, de az első félidőben így is majdnem vezetést szereztek a hazaiak, ám László Krisztián fejesénél nagyot védett Kostyák. A szünet után is hasonló mederben zajlott a játék, érezhető volt, hogy aki egy gólt lő, az nyer. A kozármislenyi szurkolók optimisták voltak, egy hazai támadás közben lelkesen kiabálták, hogy érik a gól – nem lett igazuk, mert egyetlen egy sem érett be. A hajrában ugyan mindkét oldalon volt egy-egy lehetőség, de senki sem tudott betalálni, így aztán 0-0-val ért véget ez a találkozó.
Nagyon jó volt azzal szembesülni Kozármislenyben, hogy Feleki Attilát egy pillanatra sem feledik – ott volt köztünk ezen a meccsen is. A büfében egy kis képről nézett vissza ránk, amikor a klubigazgatóval, Magyar Márkkal beszéltünk róla, akkor egy tavaly tavaszi képet mutatott róla a telefonján, és persze szóba került az is, hogy nemsokára egy szoborral is emléket állítanak az augusztusban, 54 éves korában elhunyt korábbi tulajdonosnak.
HR-Rent Kozármisleny–Szentlőrinc 0-0
Labdarúgó NB II., 17. forduló. Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Jakab Árpád (Ring Kevin, Sinkovicz Dániel). HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Gajág, Horváth D., Turi – Bíró, Kocsis D. (Gellér, 91.), Kozics, Herczeg B. (Bakó, 65.) – Zamostny (Jelena, 78.), Babinszky (Vogyicska, 65.), László K. (Csucsánszky, 78.). Vezetőedző: Czuczi Mátyás. Szentlőrinc: Kostyák – Szivacski, Dinnyés, Poór, Kis-Szemán – Rac (Czérna, 85.), Nyári – Tollár (Herczeg M., 78.), Kocsis B. (Milovanovics, 85.), Mascoe (Harsányi, 74.) – Adamcsek. Vezetőedző: Visinka Ede.

















