A kórházsorozatoknak nagy rajongótábora van a világon, így Magyarországon is. Jellemzőjük, hogy sok évadosok, sok résszel. A pálmát a Vészhelyzet viszi 15 évaddal és 331 (!) epizóddal. A következő a Dr. House, amelye2004 és 2012 között 8 évadot ért meg 177 résszel. Ezek ma is láthatók több hazai csatorna kínálatában. Minden bizonnyal kevesen látták az utolsó évadot, de ezt nagyon ne bánják. Nem méltó a nehéz eseteket mindig megoldó doki hírnevéhez, a lezárás borzalmasan gagyi lett. Látszott a készítőkön, hogy elfogytak az ötletek, de valahogy mégis be kellett fejezni. House világgá megy és narkós lesz. A dobogó harmadik fokán a Dr. Murphy áll 126 epizóddal, alig marad el tőle A rezidens, amelyből 107 rész készült. A New Amsterdam a maga 89 epizódjával pedig csak az ötödik. Most pedig itt a legújabb, a Pulzus, indulásként szerény 10 résszel. Április első hetében ez vezette a nézettségi listát.
A sorozat Miami egyik legnevesebb kórházában játszódik, ahol a sürgősségi osztály élete mindig pörgős és drámai. A főszereplő Danny harmadéves rezidens, aki tehetséges, de meglehetősen összetett személyiség. Az ő karaktere köré épül a történet, amelyben nemcsak a betegek életéért folytatott küzdelmek, hanem a belső konfliktusok is nagy szerepet kapnak. A sorozat egyik legérdekesebb aspektusa, hogy mélyrehatóan bemutatja a munkahelyi románcok szövevényes világát. Az eseményeket tovább bonyolítja egy közelgő hurrikán, amely hatalmas pusztítással fenyegeti Miamit. Az intézmény karantén alá kerül, az orvosok és ápolók pedig kénytelenek megbirkózni a természeti katasztrófa által okozott sürgősségi esetekkel. A vihar és az érzelmi feszültségek együttesen olyan légkört teremtenek, ahol minden döntés élet-halál kérdése lehet. Látványvilága is kiemelkedő, Miami és Albuquerque városában forgatták, így a kórházi jelenetek mellett a napfényes, trópusi miliő is fontos szerepet kap. Az alkotók célja az volt, hogy a széria minél hitelesebben adja vissza Miami vibráló atmoszféráját, amely különleges hátteret biztosít a történet számára.
„Egy klasszikus dráma, semmi durvulás, aminek örültem. A régi drámasorozatokat idézte számomra, ahol nem kellett minden percben valami sokkolót mutatni, hogy az ember odafigyeljen.”
„Az orvosi drámák (mint a tűzoltós vagy rendőri sorozatok) kifejezetten a népszerű műsorok közé tartoznak. A szereplőgárda nem Oscar-díjas, de jól együttműködő csapat, valódi embereknek érzik magukat, akiknek személyes kapcsolatai gyakran háttérbe szorítják a munkájukat. A Pulzus nem rossz, nézhető, szilárd történet. Van egy turmix jellege, utólag talán kissé zsúfolt, de az elegy elfogadható, és leköti a figyelmet.”
„A hangulatfokozás érdekében láthatjuk a sérülések, sebek és műtétek kavalkádját, párosulva az orvosok személyes életének piszkos részleteivel, majd a szexuális zaklatás is megdöbbentő főszerepet kap. A kinti üvöltő szelek és a nyughatatlan vihar jól erősíti a kórház falain belül húzódó feszült nyomást, a személyes drámákat, a viszályt és a megosztottságot. A legjobb jelenetek a káoszban az igazi kapcsolatok, a pillanatok vonzereje a legnehezebb orvosi percekben.”