Harlan Coben napjaink egyik legnépszerűbb krimiírója. Regényeit a műfaj gyöngyszemeiként tartják számon, eddig negyven különböző nyelvre fordították le, és csaknem 50 millió példányt adtak el belőlük világszerte. A Netflix-szel 14 sztorira van exkluzív szerződése. Különlegességük, hogy a történeteket különböző országok alkotói készítik el. Van köztük angol, amerikai, spanyol, francia és lengyel feldolgozás is. Márciusban újabb két sorozata került a kínálatba; az írónak ez lesz a kilencedik és a tizedik bűnügyi története, amelyet megfilmesítenek.
Egyetlen pillantás (2025)
Gréta élete felborul, amikor egy régi fényképen a férjét látja mások társaságában, egyiküket áthúzott arccal. Keresi a férfit, és rájön, hogy elrabolták, miközben a gyerekeit fenyegetik. Mindez egy múltbeli traumájához vezet vissza, ezért szembe kell néznie az eltemetett igazságokkal és saját homályos emlékeivel. Célja, hogy megmenthesse férjét sötét titkaitól.
„Harlan Coben-rajongó lettem. Már értem a történetmesélés stílusát. Nem véletlenül korunk legolvasottabb krimiszerzője. Cselekményei mindig nagyon egyszerűek, és nagyon könnyen érthetők, ugyanakkor a mellékszálakat gazdagon alkalmazza. Szeretem a dinamikus cselekményfordulatait, a több szálon futó eseményeket, a régi titkokat, a hazugságok és intrikák hálóit, fordulatai valóban kiszámíthatatlanok. Gréta egy trauma áldozata, feleség, két gyermek édesanyja és ötvös, aki túlél egy koncert közben kitört tragikus tüzet. Több tucat halálos áldozat, és ami maradt belőle, azok a rémálmok. Amikor férje titokzatos módon eltűnik, indul a feszültségkeltő történet, ami jó tempóban köti le a figyelmet. Klisék helyett valódi karaktereket láthatunk, emberi, érzelmi töltettel. Minden krimiben van logikai hiba, ahogy az élet sem tökéletes, hát a filmekben is lehetnek tökéletlen véletlenek. Nem kell többet várni, mint ami. Ez egy jó sztori, egy jól sikerült adaptáció, szórakoztató és garantáltan népszerű lesz.”
„Ezt a sok lengyel nevet eleinte nem igazán tudtam megjegyezni, de nekem összességében tetszett a film. Jól megkeverték a szálakat.”
Úgy gondolom, melléfogott a szolgáltató, amikor lengyelekre bízta a megvalósítást. A gyilkosságok indítéka nehezen képzelhető el a volt keleti blokkhoz tartozó országban.
Bűnösnek nyilvánítva (2025)
A híres bűnüldöző riporter, Ema Garay komoly dilemmával szembesül, amikor egy tinédzser eltűnése után kiderül, hogy a gyanúsított közel áll hozzá.
„Újabb finomság érkezett a Coben-féle szakácskönyv izgalmas ételei közül. Igazán meglepő, hogy idén már harmadszor láthatunk feldolgozást a nagymestertől, méghozzá ezúttal az első latin-amerikai (argentin) adaptációt. A lebilincselő történet kezdetén eltűnik egy tinédzser, és ennek kapcsán a rejtélyes thrillersorozatban fordulatok sokasága követi egymást. Az egyórás epizódok bőségesen szállítják a meglepetéseket, oly mértékben intenzívek és feszültek, hogy azt javaslom, ne legyél túl magabiztos, amikor azt érzed, hogy már mindenre rájöttél. A forgatókönyv pontosan követi a Coben-féle történetmesélést, hamar kérdőjelek sokaságát szegezi a nézőnek. Erre mondják, hogy ügyes munka.”
„Harlan Coben adaptáció mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Úgy várom mindig, amikor egy megjelenik, hogy mindent félretéve az az első. Nem volt rossz, de nem lett több, mint egy jobbfajta sorozat a sok közül. Elmaradt az a szokásos tyűha-érzés, ami jár ennek az írónak. Csavar volt a végén, nem is egy, ezért ajánlom másoknak is.”
A március 24. és 30. közötti héten ez volt a legnézettebb sorozat a világon.
Jó hír a rajongóknak: már forgatják a következő, 8 epizódos Coben-adaptációt „Run Away” címmel. Arról, hogy melyik országban készül és mi lesz a magyar címe, még nincs információ.