Címlap Szórakozás Világsztárok,...
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Szilágyi Jenő ajánlója.

Nulladik nap (2025)

A történet középpontjában egy pusztító kibertámadás áll, amely megbénítja az Egyesült Államok kommunikációs és elektromos hálózatait, több ezer ember halálát okozva. A támadás után Mullen elnököt visszahívják a nyugdíjból, hogy vezesse a nyomozást, hogy kiderüljön, kik a felelősök. A hatrészes sorozatban Mullennek nemcsak a nemzetbiztonsági kihívásokkal, hanem saját mentális egészségével és belső politikai csatározásokkal is szembe kell néznie. A sorozat elég aktuális témákat boncolgat: érinti a dezinformációt, bemutatja, hogy a technológia milyen hatást gyakorol a társadalomra, és rávilágít a politikai összeesküvések hátterére is.

„Meglepően összeszedett és agyas kis sorozat, közepén némi üresjárattal egy olyan streaming szolgáltatótól, amelytől nem ezt szokhattuk meg. A figyelmet folyamatosan igényli – nem érdemes alatta vasalni vagy telefont nyomkodni –, igényes szereplőgárdával.”
„A sorozat jó, nekem a tempója hullámzik. Erőteljesen startol a kezdeti támadással, azután szerintem félúton valahogy elveszíti induló lendületét, az útkeresés kicsit nyögvenyelős. Szerencsére az utolsó két rész újra felpörög, igazi élményt nyújtó ötletes, rafkós és szórakoztató. De Niro jelenléte húzómágnes, néztem volna még pár epizódot a politikai akció showból.”
„Jófajta kis izgi sori ez, De Niro miatt pláne megnéztem. Érdekes, szövevényes, csavaros szálakkal megspékelve. Érdemes megnézni.”

Yellowstone (2018–2024)

A történet középpontjában a családi drámák sokaságán átesett, dúsgazdag Dutton-família áll, a család kibékíthetetlen ellentétben áll a vagyonuk gyarapodásának érdekében kíméletlenül kizsákmányolt helyi, őslakos indiánokkal. A velük való harc mellett a családapa és három gyermeke között lévő konfliktusok is a nézők szeme előtt zajlanak, ahol a pénz, a szeretet hiánya és az összetartozás ambivalens érzelmei bonyolítják a drámát.

„Tényleg odaszegez a képernyő elé, ami már csak azért is meglepő, mert nemigen találni benne egy igazán szimpi figurát sem.”
„Nem vagyok sorozatmániás, ennek ellenére ez tetszett. Bár a történet egyszerűnek tűnik, közel sem csak arról szól, amit látunk. Aki olvasni tud a sorok között, az szeretni fogja. Aki nem, azok között megy a vita, hogy jó-e vagy sem.”
„Szerintem telitalálat, erőszakos és szexis sorozat, ami bekukkantást nyújt a korrupt és érdekek vezérelt világba, ahol semmi sem szent.”

A Kominsky-módszer (2018–2021)

Egy idősödő, egykor híres színész azzal keresi a kenyerét, hogy fiatal színészeket mentorál. Tele nehéz, komoly témával, gyász, öregedés, drogfüggőség, szülő-gyermek kapcsolat, mindez könnyed formában tálalva. Az időskor számos megpróbáltatást hoz egy-egy ember életébe, mindenki másképp dolgozza fel ezt. Van, aki tagad, van, aki elfogadja. Egy sikeres színész esetében ez a kérdés duplán fontos, hiszen mi lesz vele, mi lesz a karrierjével, ha megöregszik. Ezeket a kérdéseket próbálja megmutatni Sandy Kominsky segítségével ez a nagyon aranyos, családias, baráti, valódi sorozat.

„Brutál jó! Zseniális színészek, fergeteges humorú ütős párbeszédek!! Telitalálat! Abbahagyhatatlan sorozat, örülök, hogy belekezdtem!”
„Fenomenális. A temetési jeleneten sírva röhögtem. Tragikomédia a műfaja. Szerintem a legjobb, amit vígjátékban csinálni lehet. A színészgárda pedig… Nos: csúcsszuper”
„Az egyik legjobb sorozat, amit az utóbbi időben láttam. Egyszerű, de nagyszerű. Erős karakterek, jó duma, egyben van az egész.”
„Remekül megírt dialógusok, remek színészi játék, a dráma keveredik a fekete humorral és egy téma, amihez nem sokszor nyúlnak Hollywoodban: az öregedés és az elmúlás. Örvendetes, hogy 30 perces egy epizód, a kevesebb itt feltétlenül több.”