Címlap Zöld hírek Fákat vágtak ...

Fákat vágtak ki Pécs sétálóutcájában, egyelőre nem tudni, hogy miért

A fotókat olvasónktól kaptuk:

A fák levelei kihajtottak még tavasszal

Találgatásokba nem bocsátkoznánk, ezért kérdéseinket elküldtük inkább az illetékes Biokomnak, akiktől az alábbi választ kaptuk.

FRISSÍTVE: Magnólia került a díszkörtefák helyére

A Ferencesek utcája Kórház tér felőli végére a pécsi „Európa Kulturális Fővárosa 2010” projekthez kapcsolódóan hét darab díszkörtefát telepítettek.

Az elmúlt években ezek közül több kipusztult, mostanra négy maradt meg, de már azokon is látszottak a betegség jelei – társaságunk ezért döntött a fák kivágása mellett – áll a Biokom közleményében.

A növényeket pótolták is: örökzöld magnóliákat ültettek

Ezek jól illeszkednek a nemrég felújított Ferencesek utcája örökzöld növényzetéhez, illetve a Jókai tér növényzetéhez, ahol szintén magnóliák találhatók.

Ezeket a fák nem lehettek 10-15 évesnél idősebbek
Betegek voltak? Elgörbültek? Jön helyükre más? – várjuk a Biokom válaszát