Címlap Arc „Hat éves kor...

„Hat éves korom óta mérnöknek neveltek, majd tizenhárom évvel később elkezdtem tetoválni” – Magari Kristóf portré

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A pécsi származású Magari Kristóf kezében már félig ott volt a BME-s diploma, mikor dobta az egészet egy álma miatt. Tetoválónak állt. Azóta olyan sikeressé vált, hogy nemcsak Magyarország nagyobb városaiban, de külföldön is alkot és rengeteg híresség is a tűje alá feküdt már. Utánajártunk, miként csöppent bele a tetováló életbe.

A hétköznapi emberek mellett rengeteg celebet is tetovált már

Az évek során Kristófnak sikerült felküzdenie magát arra a szintre, hogy a hazai celeb világ különböző alakjai is megkeresték már munka ügyben. Tetoválta már Kasza Tibit, Kulcsár Edinát, Hódi Pamelát, Berki Krisztiánt, Nagy Diát – a Barátok közt c. sorozat egyik színésznőjét, Judy-t a Groovehouseból és még sokan másokat.

Ő ezekben a stílusokban jártas

Kristófot saját stílusa miatt szokták felkeresni. Leginkább a minimál-, geometrikus-, mandala- és finomabb vonalábrázolásokat készít. Ezek mellett szokott más stílusban is tetoválni, de előfordul, amit ő sem vállal.

„Egy tetováló mindig legyen hű önmagához. Ha egy olyan stílussal keresik meg az embert, amit abszolút nem érez önmagának és nem jártas benne, arra inkább mondjon nemet. Nálam ez a realisztikus portré.”

Magari Kristóf

A mikro-realizmus nagyon megy

Kristóf elmesélte, hogy most rengetegen szeretnének mikro-realista tetoválásokat. Lényegében nagyon kicsi, szó szerint apró (pár centi nagyságú) portrékról van szó. Nem beszélve a geometriai ábrákról és a „black out” műfajáról, ami lényegében egész testrészek feketére színezéséről szól.

Életpályáját adta fel a tinta világáért

Kristófot egészen 6 éves kora óta mérnöki pályára szánta családja. Folyamatosan különórákra járt és rengeteg tanult, hogy sikeresen felvételizhessen a Budapesti Műszaki Egyetemre. Az éveken át tartó szorgos munka meg is hozta a gyümölcsét: felvették a BME Ipari termék és formatervező szakára. Viszont valami még sem stimmelt nála.

Közel 13 év tanulás és munka után – úgy, hogy ennek szenteltem az életemet, nem tudtam elképzelni a jövőmet a szakmában. Szerencsére az egyetem mellett elkezdtem tetoválni hobbiként.

– mondta el a pécsi tetováló művész.

Ahogy telt az idő, a tetoválás világa egyre inkább vonzotta – míg a mérnöki pályától távolodni kezdett. Annyira megváltoztak ambíciói, hogy

fél évvel a diploma megszerzése előtt inkább ott hagyta az egyetemet

és elkezdett főállásban tetoválóként dolgozni.

Jelenleg idehaza három városban tetovál, Pécsen, Budapesten és Győrben, emellett pedig Németország több városában is meg szokott fordulni.

Decembertől a jövőre tekintve ez megváltozik. A következő évtől már csak itthon fog dolgozni, saját szalonjait szeretné idehaza bővíteni. Egyelőre Pécsen és Budapesten van egy-egy üzlete, de jövőre Győrt szemelte ki magának. Mindezek mellett nem rég indította el tetováló tanfolyamát, hogy segíthesse a hazai tetováló közösség fejlődését és saját tetoválás ápoló termékek kifejlesztésén is dolgozik üzlettársával.

Arra a kérdésre, hogy nem-e bánta meg a mérnöki szakma otthagyását, csupán annyit válaszolt:

„Akkor nyílt ki előttem az egész világ. Életem legjobb döntése volt.”