„A baloldal hónapok óta hazudik arról, hogy pontosan kitől és mire érkezett a 3 milliárd forintnak megfelelő dollártámogatás.
Eddig még sehol nem látott, nagyon durva új bizonyítékom van, ami lebuktatja a baloldali hazugságokat!
Ma 16 órakor egy videóban mutatom be az anyagot… nem lesz könnyű délutánja a balosoknak!” – ígérte Rákay Philip a közösségi oldalán.
Rákay Philip egy órával a beígért időpont előtt már ki is tette a megfejtést.
Ez a videó lenne az, ebben pedig három hazugságot is leleplez – állítása szerint:
Kultúraváltás vagy politikai kampány?
Márki-Zay Péter, az ellenzék egykori közös miniszterelnök-jelöltje a Magyar Hang Gulyáságyú című podcastjában augusztus végén árulta el, hogy még június közepén is érkezett több száz millió forintos támogatás az Egyesült Államokból. Végül kiderült,
összesen több mint 3 milliárd forint landolt a Mindenki Magyarországa Mozgalom számláján.
Azt is elárulta Márki-Zay, hogy az Action for Democracy (AD) nevű amerikai alapítvány küldte ezt az összeget, de azt állította, hogy korábban más utalások is jöttek ettől a szervezettől, és a forrásokat a tengerentúlon sokan adták össze. Közölte, ezt nem a választási kampányra használták fel, az ugyanis tilos lenne.
Számos magyar hatóság indított nyomozást az ügyben, titkosszolgálat is vizsgálódik. A hatóságok azt állítják – bár elég sejtelmesen -, hogy egyértelmű kapcsolat mutatható ki magasrangú amerikai kormányzati szereplők és a támogatások – illetve az Action for Democracy – között. Részletesen ezt az anyagot, illetve anyagokat érdemes elolvasni:
Az AD szerint minden jogszerű volt
Az Action for Democracy (AD) határozottan elutasítja, hogy a magyar kormány „politikai célok szolgálatába állította a titkosszolgálatokat”, amikor szervezetük magyarországi aktivitását figyeltették meg.
A közleményben úgy fogalmaztak, hogy „az adóforintok elherdálása után” a Nemzeti Információs Központ vezetése ugyanazt állítja, amit az Action for Democracy: minden támogatásuk teljesen jogszerűen történt.
Azt írták: büszkén vállalják, hogy a törvényes keretek maximális betartásával – sok más nemzetközi alapítványhoz és szervezethez, így például az EU-hoz hasonlóan – a demokrácia és a jogállamiság védelmét támogatták. A szervezet alapítóinak és tanácsadó testületi tagjainak a jelentés által „baljósként” beállított kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerét és „sugallt amerikai kormányzati bekötöttségét” a „politikai fantazmagória birodalmába” sorolták, hangsúlyozva, hogy támogatási döntéseik teljesen függetlenek mindennemű kormányzati és egyéb külső befolyástól.
Mindezzel együtt elfogadhatatlannak nevezték, hogy a magyar kormány a titkosszolgálatokat politikai célra használja, kellemetlen helyzetbe hozva a szolgálatokat is, amit a jelentés „sok helyen igen erőltetett megállapításai is bizonyítanak”.