A szülőmadarak egyikét ugyanis autó ütötte el, és a helyben lakók nagyon aggódtak amiatt, hogy a párja nem eteti tovább a fiókákat. A fiókák szerencsére nem sokat éreznek a környezetváltozásból.
Napközben egy rögtönzött fészekben próbálgatják szárnyaikat az udvaron, és csak éjszakára kerülnek zárt röpdébe. Falánkságuk mérhetetlen, naponta kb. 2 kg húsféleséget fogyasztanak el.
Hatalmas étvágyuknak köszönhetően jól fejlődnek, s remélhetőleg július közepére már teljesen önállósodnak.


















