Címlap Baranya Siker: Kővári...

Siker: Kővári János és Ruzsa Csaba megtalálta a közös nevezőt!

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Lezajlott az első egyeztetés Kővári János megyei fejlesztési biztos és Ruzsa Csaba alpolgármester között Pécs fejlesztési projektjeiről.

Az önkormányzati képviselő rögtönzött sajtótájékoztatón számolt be a megbeszélés.

– Megyei fejlesztési biztosként azt a feladatot kaptam, hogy Pécs városával, valamint Moháccsal és Komlóval egyeztessek a fejlesztésekről, hiszen ezeknek a városoknak fenntartható városfejlesztési programot kell kidolgozniuk. Mohács és Komló polgármesterével korábban már találkoztam, most Ruzsa Csaba alpolgármesterrel tekintettük át a 22 milliárd forintnyi fejlesztési forrásnak a lehetséges felhasználását – fogalmazott a politikus.

22 milliárd forint jut TOP-projektekre

Sikerként könyvelhető el, hogy 22 milliárd forint áll rendelkezésre, ugyanis eredetileg 8 milliárdról indult a fejlesztési keret – igaz, ez csak a TOP-os fejlesztéseket foglalja magában, hiszen a város ezeken kívül más operatív programokra is pályázhat.

Kővári szerint ezek a TOP-programok döntően városüzemeltetési feladatokat és életminőséget javító projekteket jelentenek – természetesen fenntartható módon, gazdasági és ökológiai értelemben egyaránt.

– Ruzsa Csaba tájékoztatott az elképzeléseikről, jómagam is tettem javaslatokat. Megtaláltuk a közös nevezőt, azt az elrendező elvet, hogy a város minden részén legyen beavatkozás, azaz ne csak a belvárosra és a Mecsekoldalra koncentrálódjanak a fejlesztések, hanem a keleti városrészre, Kertvárosra és Uránvárosra is., hiszen nemcsak a belvárost kell kipucolnunk és kifényeznünk, hanem minden városrész megérdemli, hogy az ott élő közösségek mindennapi életminőségét szolgáló fejlesztések induljanak.

Ezek közé tartozik a közterületi közösségi helyiségek korszerűsítése, bővítése, újak építése, a Mecsekoldal tekintetében pedig turisztikai beruházások végrehajtása – főleg a Vidámpark és Mandulás területén. A belvárosban az egyik legneuralgikusabb pont a csapadékvíz-elvezetés a Király utcában, ez mindenképpen megoldandó probléma, de nagyon fontos a közösségi közlekedés fejlesztése is, hiszen nagyon túlzsúfolt a belváros. Uránvárosban is a közösségi terekre fókuszának, elsősorban az elég ramaty állapotban lévő Szivárvány gyermekházra.

– A közeljövőben felgyorsulnak a pályázati lehetőségek, ezért az előkészítő munkát is gyorsítani kell, ebben is felajánlottam a segítségemet, mert most már a 24. órában járunk – közölte a Baranya fejlesztési biztosa.