Címlap Hírek Lebontják a h...

Lebontják a hidat a Tettyén, már le is zárták

Csaknem 700 elemből áll a tettyei fahíd, ennek egy része vált veszélyessé

Tíz évig bírta

Elkezdték levágni a Tettyét a Haviheggyel összekötő fahíd elemeit. A vörös fenyőből készült deszkák 10 év alatt tönkrementek. Felújítani sem lehet, csak levágni, mert az 5 centiméter vastag fa deszkákat a készítéskor facsavarokkal és szilikonnal rögzítették.

A deszkákat ezért két oldalukon fűrésszel kell levágni, ebből összesen 650 darab van. Hétfő kezdték el a fűrészelést, egy nap alatt alig 40-50 darabot tudtak leszedni, ezért a teljes munka egy-két hétig is elhúzódhat.

A faanyag egy része jó állapotban volt

A 200 méter hosszú kereszttartó gerendák viszont életveszélyesek, azok szinte teljesen elrohadtak.

Hétfő

A felújítás nyárig biztosan eltart,

addig a gyalogosok számára egy külön sávot különítettek el a Havihegyi úton, ahol 30 km/h-s korlátozást vezettek be a járműforgalom számára.