Ezzel végleg lezárulni látszik az a méltatlan, álhírekkel és egyoldalú támadásokkal tarkított választási időszak, amilyenre még nem volt példa Pécsen a Pécsi Nemzeti Színház direktori posztjával kapcsolatban.
A pécsi Közgyűlés zárt ülésén végül a képviselők úgy döntöttek – információink szerint, hogy
- 21 igen szavazat,
- 2 tartózkodás, és
- 1 nem
voks mellett Lipics Zsoltnak és Vidákovics Szlávennek szavaztak bizalmat újabb öt évre. Ez azt jelenti, hogy
szinte egyhangú (politikai) döntés született,
ami egyébként egy formaság volt immár csak, mégis gesztusértéke lehet annak, hogy baloldali, liberális és jobboldali képviselők is Lipicsékre voksoltak.
Lipics Zsoltot egyébként a társulat több mint százfős többsége is maradásra kérte, a következő évek terveiről pedig itt írtunk bővebben:


















