Acélipari Stratégiai Osztály alakult a Miniszterelnöki Kabinetirodán belül, amely majd közreműködik a hazai acélipar jövőjét érintő kormányzati stratégia előkészítésében – vette észre az Index.

A Magyar Közlönyben megjelent Rogán Antalnak, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszternek – Orbán Viktor miniszterelnök jóváhagyó aláírásával ellátott – utasítása a Kabinetiroda Szervezeti és Működési Szabályzatának módosításáról, amely létrehoz egy Acélipari Stratégiai Osztályt.
A szabályzat többek között azzal egészül ki, hogy az Acélipari Stratégiai Osztály
segíti a magyar acélipar megmentéséért felelős kormánybiztos jogszabályban és közjogi szervezetszabályozó eszközben meghatározott feladatainak ellátását, közreműködik a magyar acélipar jövőjét érintő kormányzati stratégia előkészítésében és megalapozásában, valamint a magyar acélipar jövőjét érintő stratégia végrehajtásának összehangolásában.
Orbán Viktor októberben Fenyvesi Csaba Gábort nevezte ki a magyar acélipar megmentéséért felelős kormánybiztossá, aki a Dunaferr-cégek végelszámolásának ügyében is intézkedik.


















