Címlap Hírek Újabb földren...

Újabb földrengés rázta meg Horvátországot

Decemberben indult meg a föld

Az első katasztrófa december végén történt, akkor hatan köztük egy gyermek is életét vesztette.

Pécsett is remegtek a házak

Azóta több rengés is volt, melyek Pécset is megrázták. Legutóbb januárban írtunk arról, hogy egy épületben kár is keletkezett.

Számolnunk kell vele

Magyarországon is bármikor történhetnek hasonló esetek, melyeket nem tudnak előre megjósolni a szakemberek.

Süle Bálint szeizmológus korábban azt mondta, hogy

ez nem pánikkeltés, viszont igen is számítani kell Magyarországon is az akár 6-os magnitúdójú földrengésekre. Kicsi rá az esély, és több száz éve nem volt rá példa, de benne van a pakliban, hogy nálunk is megtörténhet.

Kiemelt képünk illusztráció, a korábban történt petrinjai földrengéskor készült*