Címlap Koronavírus Újabb 24 COVI...

Újabb 24 COVID-19 fertőzött itthon, ketten meghaltak

A járvány továbbra is jelen van és több országban erősen terjed, ezért a járványügyi készültség továbbra is érvényben van. Az a cél, hogy a vírust a határon kívül tartsuk és a további szigorításokat, korlátozásokat elkerüljük.

Ezért léptek életbe a beutazási korlátozások, amelyek célja, hogy megakadályozzuk a fertőzés külföldről történő behurcolását és a járvány magyarországi fellángolását

– közölte a kormányzati tájékoztatási központ.

A sárga és piros besorolású országokból hazatérőknek, valamint mindazoknak, akiknél a járványügyi kontaktkutatás során elrendelik, hatósági házi karanténban kell maradniuk.

Péntektől a koronavírus-fertőzés miatt zöldből sárga besorolásúnak számít Spanyolország.