Egyes pécsi iskolák vezetői félnek, hogyan tudják majd biztonságosan, zökkenőmentesen és több órás várakozás nélkül kivizelezni az októbertől kötelező reggeli lázmérést - írtunk erről már tegnap. A Pécsi Egyházmegye intézményeiben azonban nyugalom van, és részletes protokollt dolgoztak ki a kötelező szeánszra.
Kis túlzással, de rettegve várja az október 1-ét több pécsi iskola vezetője. Elsősorban azért, mert úgy érzik, egyelőre nincsenek meg azok a feltételek, amelyek szükségesek lennének ahhoz, hogy gyorsan és biztonságosan „lelázmérőzzék” a sulikba érkező diákokat anélkül, hogy káosz alakulna ki – írtuk meg tegnap. Az egyházi iskolákat is megkerestük és mint válaszaikból kiderült, ott teljes a nyugalom.
Harasztovics Arnold, a Pécsi Egyházmegye illetékese a Pécs Aktuál érdeklődésére közölte,
770 gyermek reggeli lázmérését kell megszervezniük, de egyáltalán nem tartanak a feladattól.
Reggelente az egyes intézményekben több belépési pontot alakítanak ki. Ezeken a pontokon, míg a gyermek a kezét fertőtleníti, addig a felnőtt megméri a lázát. Ebbe a munkába az ügyeletes pedagógusokon kívül technikai munkatársak is rész tudnak venni – közölték, de szülőket nem kérnek meg ilyen tevékenységre. Szükség esetén növelni lehet az ügyelő pedagógusok létszámát is – tették hozzá.
A több belépési pont eleve lecsökkenti a zsúfoltságot. A belépési pontok minden esetben zárt térben van, jó idő esetén lehet a nyitott térben is. Mindenképp elkerüljük, hogy az utcán legyenek a gyermekek, tanulók. A közösségi térben sok gyermek esetében mindenképp szükségeltetik a maszk használata
– magyarázta Harasztovics Arnold.
Több pécsi iskolában nincs elég gyors) lázmérő, ezért rákérdeztünk arra is, hogyan állnak ezzel az egyházi intézményekben. Megtudtuk, hogy az intézmények korábban már vásároltak néhány lázmérőt, de természetesen a fenntartó is rendelkezésre bocsát további eszközöket igény szerint.
Bízunk abban, ahogy a fertőtlenítők esetében, úgy a hőmérők esetében is a Kormányhivatalok, esetleg az Oktatási Hivatal is segítséget nyújt a kellő időben – tette hozzá Harasztovics.
Ez az igen jól kitalált és megszervezett protokoll, illetve a több belépési pont lehetővé teszi, hogy csak 10-15 perccel a normális iskolakezdés előtt kell beérni a diákoknak.
Az egyházmegyei illetékes hangsúlyozta, ha beindul a „nagyüzem”, akkor folyamatosan figyelik majd a hetékonyságot, és ha kell, akkor alakítanak a protokollon is.