Címlap Közlekedés Fluoreszkáló ...

Fluoreszkáló táblák a zebráknál!

Az utóbbi években egyre több gyalogost ütnek el a kijelölt gyalogos átkelőhelyeken, hat év alatt több mint 1500-an sérültek meg az országban.

A Magyar Közút ezt a számot szeretné csökkenteni, ezért 4000 jelzőtábát cserélnek le sárga fluoreszkáló háttérűre, a jobb észlelhetőség érdekében a következő években. A táblák természetesen Baranya megyében is megjelennek majd.

Az iskolakezdésig 1000 ilyen táblát helyeznek ki országos szinten, illetve a meglévő burkolati jeleket is több helyen felújítják.