A pénz várhatóan a hét közepén érkezik – mondta Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára. A technikumban tanulók 8050 forintot, a szakképző iskolákban tanulók ennek dupláját, 16100 forintot kapnak havonta, amíg ágazati alapoktatásban vesznek részt.
A fiatalok az alapjuttatás mellett jövő évtől pályázhatnak az Apáczai-ösztöndíjra, is, amit részben tanulmányi, részben szociális alapon ítélhetnek meg. Ennek az ösztöndíjnak a tehetséggondozás a célja és azokat a hátrányos helyzetű diákokat támogatja, akik technikumba szeretnének kerülni.















