Címlap Rövidhírek Már sehol sem...

Már sehol sem lehet tüzeskedni!

A tilalom idején Baranyában is tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben, fásításokban és azok 200 méteres körzetében, a kijelölt, kiépített tűzrakóhelyeken is.

A hatóság arra is felhívta a figyelmet, hogy hazánkban az erdőtüzek 99%-át emberi mulasztás okozza, például az eldobált cigaretta-csikkek. Az aktuális tűzgyújtási tilalomról az erdotuz.hu oldalon és a katasztrófavédelem holnapján lehet tájékozódni.

Kiemelt képünk forrása: erdotuz.hu.