Egyre népszerűbb a távhő a pécsi ingatlanfejlesztők és felújítók körében. Az elmúlt években lendületet kapott társasház-építkezéseknél sokan a távhőt választották, emellett több műemlék épület korszerűsítésénél is ezt a megoldást alkalmazták Pécsett– számolt be honlapján a Pétáv.
A távhő, számos egyéb előnye mellett, a levegővédelemhez is hozzájárul, hiszen a kéménymentes övezetekben tisztább a levegő, egészségesebb a lakókörnyezet. Pécsett sorra adják át az új építésű társasházakat. Ezek a modern otthonok rendre távhővel készülnek.
Többek között találkozhatunk ilyen épülettel a Megyeri téren, a Báthory utcában, a Heim Pál utcában, a Váradi Antal utcában és a belvárosi Munkácsy utcában is, ezeket mind a közelmúltban adták át.
A távhőszolgáltatás jól alkalmazható a műemlék épületek felújításakor is. Pécs emblematikus épülete, a város egyik jelképének számító székesegyház a közelmúltban szintén a környezetbarát távhőre váltott. A hatvan éves olajkazán kiváltásával a pécsi bazilika régi gondja oldódott meg. Szintén a távhőszolgáltatást választották a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont felújításakor is.
A távhő választásakor az épületek fenntartói nemcsak egy korszerű technológia mellett döntöttek, de hozzájárultak a belváros levegőjének megóvásához is.
Kiemelt képünk forrása: petav.hu.