Címlap Arc „Ahhoz,...

„Ahhoz, hogy legyőzzük a vírust, mindenhol le kell győznünk, különben örökké újraindulhat a kör!”

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ahogy arról a Pécs Aktuál is beszámolt, a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság hétfői közlése szerint több mint öt hete nem látott szintre emelkedett az új fertőzöttek napi száma Kínában. Nagy részük külföldön fertőződött meg, és ez után utazott be Kínába. Az ország jelenleg a második hullám ellen harcol, elsősorban szigorú korlátozásokkal és óvintézkedésekkel. De hol a vége ennek a körforgásnak?

Dr. Kemenesi Gábor, a pécsi virológiai kutatócsoport munkatársa közösségi oldalán magyarázza a történteket. Mint írja, a járvány bezárta a kört, amely a Kínából való kilépésekor indult (március vége felé megszaporodtak az Ázsiába visszahurcolt esetek, így nő az esély egy újabb ázsiai járványos hullámra). „Talán ez szemlélteti legjobban, hogy miféle harc áll előttünk” – írja.

Ahhoz, hogy bárhol legyőzzük a vírust, mindenhol le kell győznünk. Ez egy globális küzdelem, amely biztosan átformálja a világrendet és a világ működését, ahhoz képest ahogy eddig ismertük.

A Facebook posztban kifejti, hogy a járvány forgatókönyve a következőképp alakult:
– 2019 november – december: A kínai gócpont kialakulása
– 2020 január – február: Behurcolás Észak-Amerikába és Európába
– 2020 február – március: Európai és észak-amerikai gócpontok létrejötte
– 2020 március vége: A vírus visszahurcolása Ázsiába
[Sajnos a Föld déli féltekéről nem állnak rendelkezésre szekvencia adatok, de a trendek és folyamatok ott is jól sejthetően zajlanak, a betegszámok jól mutatják.]

Kemenesi szerint ameddig a Föld bármely tájékán gócpontokkal kell küzdeni, fenn fog állni a lehetősége egy visszahurcolásnak a már korábban érintett területekre.

Mit tanít ez nekünk?

A virológus szerint ez az egyéntől a döntéshozó politikusokon át mindenkire vonatkozik: meg kell tanulni globálisan cselekedni ha globális problémákkal nézünk szembe. Emberként tisztában vagyok az emberi természet és történelem tanításaival, ugyanakkor ha a fennmaradás a tét, szükségszerű lenne megértenünk az összefogás valódi értelmét. A globalizált világ jelentette kényelem mellé meg kell ismernünk az azzal járó – úgy tűnik szükségszerű – lemondásokat is.

– Véleményem szerint ez ott kellene, hogy kezdődjön, hogy megértsük és felismerjük azt a helyzetet amikor nincs helye az egyéni döntéseinknek – és amennyiben otthon kell maradni a közösség érdekében akkor otthon kell maradni. Ez a járvány (vagy a következő) addig fog húzódni amíg ezt a globalizált ember meg nem érti. Ez megtaníthat a kellő mértékű lemondásra, amely a következő járvány elleni küzdelemben az életünket, vagy a klímaváltozás elleni küzdelemben a gyermekeink jövőjét jelentheti – írja Kemenesi Gábor az oldalán.

Ez most nem arról szól, hogy ki a zöld vagy ki milyen világnézetet vall – ez a világ változásáról szól amit láthatóan csak egy bizonyos mértékig képes az emberiség irányítani, eljött az idő, hogy alkalmazkodjunk is.

Kapcsolódó cikkünk:

Az „Igazság Vírusának” nevezi a világot éppen letaroló új koronavírust egy tíz éve Angliában praktizáló pécsi orvos. Dr. Ittzés Balázzsal készítettünk interjút arról, hogy mi a különbség a brit és a magyar módszer között a koronavírus elleni küzdelemben; illetve, hogy szerinte mikor lesz vége ennek az egész járványnak.