Címlap Arc Pécsről is be...

Pécsről is beszélt Kövér László a titkosszolgálati vezetőknek

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Alaposan bejárta a hazai sajtót, majd ennek nyomán a kormányellenes magyar – köztük pécsi – politikusok, politikai aktivisták véleménybuborékjait a hír: „Kövér László arról beszélt titkosszolgálati vezetőknek, hogy az ellenzék jelenti a legnagyobb nemzetbiztonsági veszélyt”!

Ha viszont valaki meghallgatja a 17 perces beszédet az elejétől a végéig, akkor teljesen világos lehet számára, hogy Kövér László nemarról beszélt titkosszolgálati vezetőknek, hogy az ellenzék jelenti a legnagyobb nemzetbiztonsági veszélyt, hanem arról, hogy

a legnagyobb veszély a Magyarországona száz éve fennálló politikai megosztottság; ez a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázat a mai napig.

A Házelnök Pécsről is beszélt, mégpedig történelmi távlatokban azért, hogy az általa komoly problémának gondolt kockázatos helyzetet mindenki jól értse. Ez egészen pontosan így hangzott (a Direkt 36 birtokába került hangfelvételre kattintva, 04:29-től indul a „pécsi blokk” felvezetése, amely 06:13-tól csúcsosodik ki):

Tehát Kövér szerint az a legnagyob probléma (ezért is omlott össze szerinte Magyarország az első Világháborút követően), mert

„a korabeli magyar politikai eliten belül nem volt alapvető egyetértés az állam- és nemzet-értelmezésben, és nem létezett önálló és cselekvőképes intézményes magyar erő, amely a nemzet biztonsága felett őrködött volna”.

Majd elmesélte Pécs és Baranya szerb megszállásának, árulásokkal tarkított történetét – amely éppen 100 éve volt – azzal a felvezetéssel, hogy akkoriban „állam- és nemzetbomlasztó erők kerítették hatalmukba Magyarországot”. Kövér László beszélt arról az akkori, frissen kinevezett hadügyminiszterről: Linder Béláról, aki kijelentette: „Nem akar több katonát látni”; majd miután leszerelte a magyar hadsereget és lemondott miniszteri posztjáról, két évvel később a „szerb katonság segítségével el akarja szakítani Pécs városát és Dél-Baranyát Magyarországtól, majd amikor ez nem sikerül neki, akkor elmenekül” – magyarázza.

Akit mélyebben, és hitelesen is érdekel a téma, az IDE KATTINTVA olvasgathat erről.

(Pécsett egyébként a Fideszes városvezetés idején ezért hajították a BIOKOM szemétdombjára Doktor Doktor Sándor szobrát is a városi pletykák szerint, mert tevékenyen részt vett a megszállásban. Az érdekes viszont, hogy a szobor, ami a pécsi gyermekkórház előtt állt, nem tűnt el, sőt ma is egy múzeumban van – igaz, átnevezve – a szerk.)

Tehát összességében Kövér a politikai megosztottságot állította beszéde középpontjába, nem az ellenzéket,

és a titkosszolgálatoknak azt mondta:

Az önök szakmájában a lojalitásnak nem eszmei nézetazonosságot kell jelentenie a politika képviselőinek egyik vagy másik táborával. Az önök számára az operatív munka elvégzésének szakszerűsége és jogszerűsége jelenti a lojalitást az elöljárójukkal, az államukkal és a nemzetükkel szemben”.

Közölte azt is szintén történelmi kontextusban, hogy „a magyar politikai osztály egyik része önrendelkező államban és öntudatos nemzetben gondolkodik, ilyenben hisz és ilyenért dolgozik, a politika másik része pedig az önfeladó állam és önmarcangoló nemzet politikai hagyományának jegyében cselekszik. Én ezt a politikai helyzetet tartom a legveszélyesebb nemzetbiztonsági kockázatnak, amely Magyarországot fenyegeti„.

Kövér László teljes beszéde IDE KATTINTVA saját honlapján olvasható, vagy meghallgatható a Direkt36 felvételén.