Címlap Balhé Ezt is megért...

Ezt is megértük: betiltják a hideg sört Horvátországban!

A horvát gazdasági minisztérium az év végéig módosítja a kereskedelmi törvényt, és jelentős korlátozásokat vezet be a hűtött alkoholos italok értékesítésében. Így az önkormányzatoknak lehetőségük lesz arra, hogy az üzletek, benzinkutak és kioszkok ne árusíthassanak hűtött alkoholos italokat - leginkább sört. 

Több mint egymillió magyart és sok pécsit is érint: a következő nyárra érdemes nagyobb hűtőtáskával készülni az Adriai-tengerre, sőt készletezni is, mert nemcsak a hűtött alkoholos italok lesznek betilthatóak, hanem maga az árusítás is. A tervezet szerint a településeknek lehetőségük lesz arra, hogy már délután 5 óra után megtiltsák az alkoholárusítást. A kezdeményzés a spliti polgármesternek köszönhető, akinek idén nyáron végleg elege lett a rengeteg részeg turistából. A polgármester legutóbb két éve lépett egy nagyot, amikor 300 eurós bírságot vezetett be a rendbontóknak, akiknek többsége külföldi.