Bravúros kreativitással csökkentették a zéró közelébe Hoppál Péter szerepét, jelentőségét és jelenlétét a keddi Seiren-gyáravatóról készült beszámolóban az önkormányzati lap lelkes készítői.
A hosszú cikkben egyetlen mondat sem fért el Hoppáltól, hiába beszélt ő is
– mások mellett – a gyáravatón.
Bár a lap egyik képének képaláírásában szerepelt Hoppál Péter neve halvány szürkével, az önkormányzati kiadvány nem mint országgyűlési képviselőre, hanem mint a „Magyar-Japán Baráti Társaság elnökére” hivatkozott Hoppál esetében. A cikkszövegben viszont már ennyi sem fért el, ott a titulus csak név nélkül árválkodott.
Hoppál nem is hagyta szó nélkül ezt a „kiszerkesztést”, és sztálini módszereket emlegetett az önkormányzati kiadvány készítőivel kapcsolatban:
Hoppál azt írta:
Savanyú a szőlő a pécsi baloldalon! A 4,5 milliárdos kormánytámogatással megépült új pécsi japán gyár avatójáról így tudósít a balos önkormányzat bíróság által hazudozónak kimondott propagandalapja, a pecsma.hu: 1. Az én beszédemet kiretusálták, mintha ott sem lettem volna. 2. A fotó alól a nevemet is kiretusálták, hátha nem ismernek fel a pécsiek. 3. A fotóról (még) nem retusáltak le, ahogy a "nagy tanítómester" Sztalin tanította a baloldalnak, így most lebuktatták önmagukat. +1 Legyünk elegánsak, ők most csak retusálnak, pedig ahogy a Leninről szóló vicc mondja, "akár közénk is lövethettek volna". Egy év múlva a pécsiek elzavarják ezt a balfék városvezetést, akik 4 év alatt 16 milliárd hitelt halmoztak fel a pécsiek nyakára.
Hoppál Péter zéróra tekerésénél van egy fontosabb információ is a történetben, mégpedig az, hogy Péterffy Attila miért nem jelent meg a Seiren gyáravatóján. Ez a tény ugyanis szintén teljesen kimaradt a városi kiadvány tudósításából, így annak oka is, hogy a pécsi polgármester miért nem ment el.
Az önkormányzat médiája nem először keveredik cenzúra-gyanúba:
Akit érdekel, hogy mi történt pontosan a japán cég keddi megnyitóján, annak ajánljuk magunkat.
Cikkünkből az is kiderül, miért éppen Pécset választotta az óriáscég.