Még 2012-ben döntött úgy az ENSZ Közgyűlése, hogy a március 20-át a boldogság nemzetközi napjává választották. Ezt a boldogság napjának, vagy a bruttó nemzeti boldogság napjának is szokták hívni. A nemzetközi ünnep fő célja maga a boldogság keresése.
Egy himalájai királyságból ered
Maga a boldogság napja egy buddhista királyságtól, a kis himalájai Bhutántól származik. A világon elsőként vezették be az ázsiai országban a bruttó nemzeti boldogság fogalmát, amivel lényegében a lakosainak jólétét mérik meg. Ugyanis szerintük ez többet elárul, mint maga a bruttó hazai GDP.
Ezt egy kilenc pontból álló index segítségével mérik fel, hogyan is érzik magukat az emberek érzelmi, társadalmi és gazdasági oldalról nézve. Az ünnep üzenete is ebben rejlik, miszerint az emberek elégedettségét és boldogságát nem csupán az anyagi javak teszik lehetővé.
Idén ünnepeljük a nyolcadikat
Először 2013-ban ünnepelték világszerte a boldogság napját, 1 évvel azután, hogy az ENSZ Közgyűlése döntést hozott az ünnepnap ügyében. Továbbá kihangsúlyozták, hogy a boldogság keresése az emberi lét egyik alapvető célkitűzése.