Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

„A Közgyűlés utasítsa a polgármestert az önkormányzat törvényes állapotának helyreállítására azzal, hogy a kormányhivatal által a törvényességi felhívásban megadott határidőn belül előterjesztést nyújtson be mind konszenzusos alpolgármester(ek), mind a bizottsági struktúrát és a bizottsági tagokat illetően”

– kérte Csizmadia Péter. A Fidesz frakcióvezetője tájékoztatta a Közgyűlést a Kormányhivatal mindkét hivatalos állásfoglalásáról, amelyben leírták, hogy miért van törvénysértésben Pécs.


Erről részleteket itt írt meg a Pécs Aktuál:


Bár eredetileg ez nem szerepelt a napirendi pontok között, a Fidesz elérte, hogy első érdemi pontként tárgyalja a témát a testület.

Péterffy Attila visszadobta a labdát a Kormányhivatalnak, ugyanis néhány pontban tisztázást vár. Amikor ezt megteszi a főispán, utána tud érdemi döntést hozni

– mondta.

A polgármester felrótta a Fidesznek azt is – magánvéleményként -, hogy nehéz úgy konszenzussal dönteni például az alpolgármesterek személyéről, vagy az SZMSZ-ről, ha mindenkitől megkapta írásban a javaslatokat, kivéve a Fidesz-KDNP-ÖPE-t. Vagyis minden politikai oldal álláspontját ismeri, kivéve a jobboldalét. Szerinte közös cél az, hogy a bizottságok mielőbb felállhassanak, hogy „kiteljesedhessen a közgyűlési munka a hétköznapokban”.

Csizmadia viszontválaszában közölte, küldött írásos anyagot Péterffynek, és két alkalommal meghívót is a személyes egyeztetésre, de ezekkel nem élt a polgármester, nem ment el ezekre – noha zártkörű párbeszédre invitálták. A fideszes frakcióvezető felajánlotta, hogy kerítsenek sort egy találkozóra, ahol esetleg konszenzusra tudnak jutni, de azt kéri, hogy a polgármester indítsa el a törvényes folyamatokat és tegyen javaslatokat, hogy legalább egy többségi döntés születhessen végre, és Pécsen elindulhasson az érdemi munka.

Az ÖPE frakcióvezetője, Berényi Zoltán is azt kérte Péterffytől, hogy tegyen eleget a meghívásuknak, akár nevezzen meg ő helyet és időpontot, de üljenek le végre egyeztetni a város érdekében személyesen. Bízik abban, hogy talán fognak találni egy közös minimumot.

Péterffy megismételte, az elhangzottakkal ellentétben a jobboldaltól eddig komoly javaslatokat nem kapott, különösen nem olyat, ami konszenzusosnak nevezhető.

A közgyűlés végül szavazott a fideszes javaslatról – vagyis, hogy kötelezzék a polgármestert arra, hogy megtegye a javaslatait a közgyűlés előtt, de meglepetésre a jobboldalt leszavazták, azt csak a Fidesz-KDNP-ÖPE 11 képviselője támogatta, 14 viszont ellene voksolt.