Címlap Sport A Szentlőrinc...

A Szentlőrinc lőtt gólt, de kikapott, a PMFC rúgott gól nélkül is pontot szerzett

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nagyon értékes egy pontot szerzett a PMFC a Szombathelyi Haladás otthonában, a Szentlőrincnek viszont hiába volt sok helyzete, kikapott a Soroksártól az NB II. 8. fordulójában. Az NB III-ben ismét nyert idegenben a HR-Rent Kozármisleny.

A Szentlőrincnek reális esélye volt hazai pályán a győzelemre, Marián Sluka együttese sokat is dolgozott azért, hogy megverje a Soroksárt, a helyzetek értékesítésével azonban hadilábon állt. Bőven volt lehetőség mindkét oldalon, s bizony a vendégek jobban sáfárkodtak ezekkel: Lovrencsics Balázs szépségdíjas góllal szerzett vezetést az első félidőben, Korozmán pedig a meccs hajrájában mindent eldöntött – a lőrinciek erejéből csak szépítésre futotta.

Szentlőrinc–Soroksár 1-2 (0-1)

Labdarúgó NB II., 8. forduló. Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell. Szentlőrinc: Slakta – Forgács (Vajda, 77.), Keresztes, Havas, Harsányi – Hleba (Aszalós, 35.), Kapronczai, Nagy B. – Sili, Kondor, Sinkovits (Törőcsik, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka. Soroksár: Varga – Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér – Csernik, Derekas, Magyari (Szerető, 62.) – Korozmán, Lovrencsics B. (Erdélyi, 68.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Gólszerzők: Harsányi (89. – 11-esből), ill. Lovrencsics B. (32.), Korozmán (82.).

A PMFC-re nagyon nehéz feladat várt, a Haladás otthonában ugyanis nem egyszerű pontot szerezni – de megoldották a piros-feketék. Nagy csata zajlott a pályán, a lelátón a két B-közép is megtalálta egymást (szerencsére csak verbálisan), s miután minden helyzet kimaradt, gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó.

Szombathelyi Haladás–PMFC 0-0

Labdarúgó NB II., 8. forduló. Szombathely, 2787 néző. Szombathelyi Haladás: Verpecz – Schimmer (Rácz F., 72.), Mocsi, Devecseri – Dezamits (Szekér, a szünetben), Holdampf, Csilus (Tóth, 57.), Bosnjak – Kiss B. – Tóth B., Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János. PMFC: Helesfay – Sági (Hegedűs, 63.), Preklet, Rácz L., Króner – Kónya, Futó, Geiger, Óvári – Keresztes (Katona, 63.), Adamcsek (Tihanyi, 76.). Vezetőedző: Vas László.

A 8. forduló további eredményei: DVSC–Ajka 5-3, Budaörs–Kaposvár 0-3, Gyirmót FC Győr–DEAC 3-0, Szolnok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2, Békéscsaba–Nyíregyháza 2-0, Kazincbarcika–ETO FC Győr 0-5.

A tabella állása: 1. DVSC 17 pont, 2. Gyirmót FC Győr 16, 3. Békéscsaba 16, …6. PMFC 13, …17. Szentlőrinc 7.

Az NB III. Közép csoportjában a HR-Rent Kozármisleny nagyon magabiztos győzelmet aratott idegenben. Jelena Richárd együttese a Budapest Honvéd MFA II. vendége volt, ahol az első félidő végén szerzett vezetést Csörgő öngóljával (45. perc), majd a második félidő elején mindent eldöntött, hiszen betalált Kozics (50.) és Hampuk (55.) is. A Kozármisleny 17 pontjával feljött a tabella ötödik helyére.