Nemcsak a PTE Botanikus Kert dolgozóinak köszönhető, hogy a kert új arculattal nyithatott meg a koronavírus utáni „könnyített” időszakban. A társadalmi szerepvállalásban aktívan részt vettek asztalos tanulók, tanárok, vállalkozók és kertészek!
A Pécsimami.hu beszámolója szerint a Tikkurila festék bolt tulajdonosa, Horváthné Sértő Irma, aki nagy növényrajongó, festékeket bocsátott a kert rendelkezésére. A Simonyi Károly Szakközépiskola asztalos tanulóival foglalkozó Srp Gyula, majd az őt követő Wajandt Gábor tanár urak pedig vállalták a lehetetlent: diákjaikkal a hosszú évek alatt elkorhadt úgynevezett japán pagoda padot élesztették újjá.
Ezen felül az összes fából készült kerti pad, madáretető elkészítése, felújítása szintén az ő nevükhöz kötődik. Két generáció, de ugyanaz a magas színvonal jellemzi szakmai vezetésüket, oktatásukat. Ennek köszönhető a fiatalok lelkes hozzáállása is.
De nem csak tanulók és tanárok, hanem a kertészek is kitettek magukért! Erejüket nem kímélve új bemutató tereket alakítottak ki, például a rovaremésztő, húsevő növények számára, melyhez az egyetem egy medence vásárlásával járult hozzá. Itt látható a mocsári növényeket hitelesen bemutató sarok. Új látványelem a kert központi részének eddig elhanyagolt szeglete, ahol a füvesítést követően „Szín és Illat” kertet varázsoltak a szakemberek. Ezzel szemben kialakítottak egy rézsű megfogására is alkalmas sziklakertet, mely bármely helyi lakos számára kiindulási pont lehet ahhoz, hogy kertjében ő is megvalósítsa azt. Nem kell ehhez mindig egzotikus növény!
Az újdonságokért látogassunk el a Botanikus Kertbe, és nézzük meg élőben is, hogy mit jelent egy jó ötlet, egy aprónak tűnő változás!