Címlap Zöld hírek Októbertől él...

Októbertől élesben működik a HulladékRadar alkalmazás

Ezt pénteken jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára.

Boros Anita arról beszélt: az applikáción keresztül jelezni lehet az illegális hulladéklerakó helyeket, a hulladék mennyiségét, összetételét az ország egész területén. Azaz, akár Baranyából is küldhetünk majd jelzést.

Azt is ismertette, a próbaidő alatt is közel háromezer bejelentés érkezett több ezer képpel.  Döntően vasútvonalak és a közúthálózat mentén, pihenőhelyeknél, benzinkutak környékén, folyópartokon, erdőkben, nemzeti parki területeken, önkormányzati külterületeken és eldugott közterületen jellemző az illegális hulladéklerakás.