Az Amerikai Kereskedelmi Kamarába történő belépés eredményeként a városvezetés több tapasztalatot szerezve, könnyebben, nemzetközi szinten is be tudja mutatni a Pécs által nyújtott befektetési opciókat a kamara megannyi hazai és külföldi tagja számára - jelentette be az alpolgármester az önkormányzat saját lapjában.
Az 1989-es alapítása óta az ország versenyképességének javításáért dolgozó, pénzügyileg független Amerikai Kereskedelmi Kamara tagjai között a legnagyobb hazai vállalatok is megtalálhatók – írják.
Ruzsa Csaba szerint – az eddig nem túl ismert – gazdaságfejlesztési főosztály folyamatosan térképezi fel azokat az országokat, ahonnan befektetők érkezhetnek Pécsre, az élen pedig a német és az angolszász országok állnak. Ebben a folyamatban nagy segítség lehet az AmChamhoz történő csatlakozás.
-Azért, hogy Pécs kapcsolatba kerülhessen, tárgyalhasson a potenciális külföldi befektetőkkel, sok más ország városaihoz hasonlóan
jelen kell lennie és tagságot kell szereznie az ezeket a befektetőket képviselő nagyobb szervezetekben. Így a város könnyebben meg tudja jeleníteni, be tudja mutatni számukra a helyi befektetési lehetőségeket.
A német és az amerikai területen is a legjelentősebb ilyen szervezet az Amerikai Kereskedelmi Kamara – mondta az alpolgármester.
Az éves tagsági díj befizetését – hogy ez mennyi, azt nem árulta el Ruzsa – követően a város többek között részt vehet különböző nemzetközi vállalati rendezvényeken, amelyeken prezentálni tudják a Pécs által nyújtott befektetési opciókat az Amerikai Kereskedelmi Kamara megannyi hazai és külföldi tagja számára – tette hozzá.