Hogy ha 2022-ben valamilyen csoda folytán győz az ellenzék, biztosan nem hatpárti koalíció fog alakulni - a Válasz Online értesülései szerint.
Márki-Zay Péter kormányfőjelölt-jelölt megállapította a minap, hogy a pártok „próbálnak kisiklani az előválasztás alól egy csomó helyen és a nyílt demokratikus küzdelem helyett füstös szobákban előre lezsírozni az eredményt”.
Ennek jeleit Pécsett, Baranyában is jól látni; országosan pedig már ott tart ez a helyzet, hogy az elmúlt hónapokban kötött háttéralkuk miatt a körzetek többségében a képviselői előválasztásnak nincs tétje: 106-ból 30-32 helyen lehet érdemi verseny – derül ki a Válasz Online cikkéből.
A lap forrásai szerint Karácsony Gergely 99 nevű mozgalmának egyik célja, hogy egyesüljön az MSZP, az LMP és a Párbeszéd. A Jobbik szinte minden körzetben szövetséget kötött egy vagy több alakulattal – a DK viszont egyelőre kevésbé tud és akar közösködni. A jelöltek visszaléptetése mögött nemigen van ész- és elvszerűség: a pártok többnyire csak „bizniszelnek” a logóikkal.
Az ellenzéki pártok – mai tudásunk szerint – közel harmincféle felállásban indulnak neki a hivatalosan csak július 26-án kezdődő bejelentkezési szakasznak; mindenki mindenkivel cseréli a logóját, hogy egy-egy „biztos befutó” helyen javítsa a pozícióit – írja a lap.
A Válasz Online forrásai szerint, hogy
ha 2022-ben valamilyen csoda folytán győz az ellenzék, biztosan nem hatpárti koalíció fog alakulni.
Karácsony Gergely 99 mozgalma ugyanis részint arra szolgál, hogy testet és tömeget adjon az MSZP, az LMP és a Párbeszéd gyors egybeolvadásának, és ez legyen a majdani „vezérhajó”
– magyarázzák a források.
Mindehhez persze a többieknek is lesz néhány szava. Jakab Péter és a Jobbik inkább a maga kulcsszerepében bízik – és ennek érdekében „lopakodó integrációt” folytat. A párt a 106 egyéni körzetből csak hatban indul majd önállóan az előválasztáson; de ez is csak pillanatfelvétel, bőven lehet, hogy végül mindenütt szövetségbe forr valakivel vagy valakikkel. Ez idő tájt a DK-nak 33 magán-, egyelőre senki más által nem támogatott jelöltje akad, a Momentumnak pedig 26, ezek tehát a legkevésbé kapós pártok (miközben az MSZP–Párbeszéd 19, az LMP kilenc választókerületben önállóskodik) – írják.
Az MSZP Pécsett, Komlón is LMP-s jelöltet támogat a „saját” emberük helyett
Hogy nem annyira légből kapottak a fenti infók, jelezheti az is, hogy Pécsett azt az LMP-s Keresztes László Lórántot támogatja az MSZP és a Párbeszéd is – a friss és hivatalos bejelentés szerint -, aki korában harcosan ekézte a baloldalt éveken át.
Mégis mögé sorakozott fel az MSZP, és „engedték ellopni” azt a Szakács Lászlót, aki 23 éve tagja a szocialista pártnak, mindig is hűséges katona volt és belső mérések szerint neki lenne a legtöbb esélye legyőzni a fideszes Hoppál Pétert, aki jelenleg a Baranya 2-es választókörzet országgyűlési képviselője.
Mellár se lehet nyugodt, a Momentumot erősítik a háttérben
Mellár Tamás, a Párbeszéd és az MSZP támogatása ellenére sem lehet nyugodt, ugyanis a DK a momentumos Nemes Balázs mögé sorakozott fel az előválasztáson. Nem véletlenül, erről EBBEN a cikkünkben írtunk részletesebben: