Balogh Csaba, Göd momentumos polgármestere joggal való visszaélést követett el, amikor a veszélyhelyzetet kihasználva egymaga döntött alpolgármesterei eltávolításáról és újak kinevezéséről.
Jogerős ítéletben mondta ki a Budapest Környéki Törvényszék, hogy joggal való visszaélést követett el Balogh Csaba, amikor leváltotta alpolgármestereit – írja az Index. Göd momentumos polgármestere
2020 novemberében, a koronavírus-járvány miatt életbe lévő veszélyhelyzeti szabályozást kihasználva szabadult meg az LMP-s Fülöp Zoltántól és a DK-s Lőrincz Lászlótól, és párttársát Andrejka Zombort valamint Hlavács Juditot nevezte ki helyettük.
Balogh Csaba a Facebookon döntését indokolva ekkor azt írta: „Fülöp Zoltán és Lőrincz László rég elvesztette a bizalmamat, ahogy elvesztette a pár hónapja közölt közvélemény-kutatás adatai alapján a gödi választók bizalmát is. Úgy döntöttem, hogy nem hagyhatom, hogy akadályoztatásom esetén olyan személy legyen a helyettesem, akiről nem tudom elhinni, hogy jóhiszeműen és Göd érdekeit szem előtt tartva fogja ellátni a feladatát”.
A bíróság most kimondta, visszaélt a veszélyhelyzet adta jogi lehetőséggel Balogh Csaba, amikor 2020 novemberében mindezért egyedül döntve eltávolította alpolgármestereit a pozíciójukból.
Pécsett ezzel nem volt probléma
A fenti eset kísértetiesen hasonlít a pécsire, amikor Péterffy Attila a veszélyhelyzeti felhatalmazásával élve hirtelen kinevezte Nyőgéri Lajost alpolgármesterévé. Óriási botrány lett ebből – a Momentum vizsgálatot is követelt, illetve szórólapokat osztogattak, amelyek szerint erre nem volt joga a polgármesternek.
A kormányhivatal vizsgálatot indított az ügyben, de nincs információnk arról, hogy jogi kifogást emeltek volna Péterffy döntése ellen.
Végül tavaly novemberben zárt ülésen döntöttek Nyőgéri Lajosról a városvezetők, miután a Momentum pécsi frakciója méltatlansági eljárást kezdeményezett az MSZP-s alpolgármesterrel szemben. Szerintük ugyanis Nyőgéri eltitkolta, hogy nem egy, hanem két ügyben is elmeszelte korábban a NAV, és eltiltották a cégvezetéstől is, amelyek hatályosak voltak akor is, amikor megkezdte hivatalát. Ha pedig a Gazdasági Bizottságot nem vezetheti a NAV-tiltás miatt, akkor mégis hogyan lenne alkalmas alpolgármesternek – vetették fel. Akkor a városvezetés 14 képviselővel megerősítve mindent a legnagyobb rendben talált, így 14:10-re leszavazták a momentumos akciót. Nyőgéri Lajos továbbra is pozícióban maradhatott.