Elnézést sem kért a Kulturális Bizottság pécsi elnöke azért, amiért leszarházizhatta az egyetem vezetőit. Az ellenzék szerint le kellene mondania.
A Pécs Aktuál írta meg elsőként, hogy P. Horváth Tamás, a Kulturális Bizottság elnöke
nyilvánosan nevezte szarházinak a Pécsi Tudományegyetem vezetőit,
miután a PTE szenátusa kétharmados többséggel szavazott a modellváltás mellett. Legalábbis nem igen lehetett másra gondolni sorait olvasva.
Bár cikkünk után Horváth eltüntette a posztját, bocsánatot nem kért.
Az ellenzék most közleményben jelentette be, hogy a „kocsmai kirohanás miatt” a bizottsági elnök lemondását sürgetik.
A Fidesz közleményét az alábbiakban lehet olvasni:
„Horváth Tamásnak távoznia kell a Kulturális Bizottság elnöki tisztségéből
Mint ismert, a Pécsi Tudományegyetem Szenátusa elsöprő többséggel döntött az egyetemi modellváltás mellett múlt pénteken.
Horváth Tamás vállalhatatlan, az egyetemi vezetést kocsmai módon sértegető kijelentéssel reagált a döntésre.
Három napja várjuk hiába, hogy Péterffy Attila polgármester és a baloldali koalíció elhatárolódjon az ominózus kirohanástól. A cinkos hallgatásuk azonban mindennél többet mond! Az érintettől pedig még egy bocsánatkérésre sem futotta.
Horváth Tamás sokadszorra bizonyítja alkalmatlanságát. A mostani esetben azonban Pécs szellemi központját irányítókkal, egyúttal a járvány elleni helyi védekezésben kulcsszerepet vállaló szakemberekkel szembeni alpári támadásával, egy olyan határt lépett át, amellyel méltatlanná vált arra, hogy a Kultúra Városában az önkormányzat kulturális bizottságát vezesse.
Ha maradt még benne egy csepp jóérzés, akkor Horváth Tamás haladéktalanul lemond és bocsánatot kér a Szenátus tagjaitól. „
Horváth egyébként a kulturális bizottság elnöki funkciója mellett munkát kapott a város legnagyobb kulturális holdingjában, ami felveti az összeférhetetlenséget is. Hiszen bizottsági elnökként dönthet arról a cégről is, amelytől fizetést vesz fel.
Rosszindulatból félreérthető
Horváth egyébként azt mondta a városházához közeli propagandalapnak, amely igyekezett – a képviselő helyett – tisztázni a helyzetet, hogy nem is a PTE vezetőire gondolt, amikor szarházikat emlegetett, hanem a fideszre. Van azonban ezzel a magyarázattal több gond is. Mutatjuk ebben a cikkben: