Világszerte számos ország hozott lezárásokra, bezárásokra, távolságtartásra vonatkozó döntést a koronavírus terjedésének megfékezésére, csakhogy ennek rendkívül káros hatásai voltak, amire az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is felhívta a figyelmet - írja az Index.
Nem támogatjuk, hogy a rengeteg korlátozás, lezárás legyen a vírus elleni védekezés elsődleges eszköze, és erre felhívjuk a világ vezetőinek a figyelmét is
– mondta David Nabarro, a WHO koronavírusügyi megbízottja Andrew Neilnek, a The Spectator újságírójának.
Nabarro hozzátette, a WHO szerint
KIZÁRÓLAG AKKOR INDOKOLTAK A LEZÁRÁSOK, HA A VEZETŐK IDŐT AKARNAK NYERNI AZ ÚJRASZERVEZÉSRE, AZ ERŐFORRÁSOK EGYENSÚLYÁNAK HELYREÁLLÍTÁSÁRA, A KIMERÜLT EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓK VÉDELMÉRE,
más esetben nem.
A WHO megbízottja rámutatott, hogy a rengeteg korlátozás pusztító hatással volt a társadalomra, gazdaságra, melynek következtében felütötte a fejét a szegénység, az éhínség, munkanélküliség, amely kiemelkedően érinti a turizmust.
Nabarro szerint jobb rendszert kell kialakítani. „Együtt kell dolgozni, tanulni a másiktól, miközben nem szabad megfeledkezni róla, hogy a korlátozásoknak csak egy következménye van: a szegény embereket borzasztóan szegénnyé teszi” – tette hozzá a WHO koronavírusügyi megbízottja.