Címlap Kultúra Bertók Gábor ...

Bertók Gábor lett a Janus Pannonius Múzeum igazgatója

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A régész-főmuzeológus szakembert négy pályázó közül ítélte a legjobbnak az önkormányzat által felkért véleményező bizottság, öt évre szóló kinevezését a közgyűlést helyettesítő online konzultáción a képviselők többsége is támogatta - tájékoztatott az önkormányzat.

Négyen pályáztak

A Janus Pannonius Múzeum igazgatói pályázatát másodszor írta ki az önkormányzat, mivel az első eljárás eredménytelenül zárult. A februárban meghirdetett pályázatra végül négy jelentkező adta be pályázatát, egy külsős pályázó mellett hárman az intézmény jelenlegi munkatársai közül.

A 7 fős önkormányzati bíráló bizottság valamennyi jelöltet meghallgatta, és végül Dr. Bertók Gábor igazgatói pályázatának elfogadását javasolta. A javaslatot a közgyűlést helyettesítő online konzultáción a képviselők többsége is támogatta, így júniustól Dr. Bertók Gábor veszi át Dr. Csornay Boldizsár helyét a pécsi múzeum élén.

– Mind a szakmai, mind a kutatói múltja rendkívül meggyőző, és a múzeum vezetésére vonatkozó, a szervezeti és tudományos munka átalakítását célzó újító elképzelései is előremutatók. Fontos szempont volt kiválasztásában az is, hogy Dr. Bertók Gábor kinevezését a múzeum dolgozóinak többsége szintén támogatta

– áll a kommünikében.

Az új igazgatótól azt várják, hogy a múzeumi kiállítások legyenek még inkább látogatóbarátok, nemcsak tartalmukban és információs anyagaikat tekintve, hanem a kiállítóterek és kiszolgálóhelyiségek minőségét illetően is.

Dr. Bertók Gábor a 2005. szeptember 1. óta a Janus Pannonius Múzeum régész-főmuzeológusa, valamint 2012 óta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Régészettudományi Intézetének adjunktusa, az intézet keretein belül működő Roncsolásmentes Régészeti Tanszék vezetője. Dr. Bertók Gábor a Mohács 500 Csata- és Hadszíntérkutató egyesület elnöke, aki a mohácsi csata egykori helyszínének kutatása során végzett fáradhatatlan munkája, valamint jelentős nemzetközi régészeti feltárásokban vállalt szerepe elismeréseként 2021. március 15-én a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott.