Magyarország komoly károkat szenvedett az előző hullámok során a lakosságarányos halálozások tekintetében, ezért a mostani járványhelyzetben komoly fékezésre van szükség, hogy mérsékelni tudjuk a további károkat. Vessünk most be mindent, amit megtanultunk az elmúlt másfél évben – javasolja legújabb posztjában Kemenesi Gábor pécsi víruskutató.
Az orvosi kamara szerdán megjelent figyelmeztetéséhez hasonlóan Kemenesi Gábor is úgy véli, hogy komoly fékezésre van szükség, hogy mérsékelni tudjuk a további károkat.
Szerinte „az oltások vitathatatlanul működnek a vírus legszörnyűbb hatásai ellen, amennyiben megfelelő mértékben és megfelelő felelősség mellett, egyéb megoldásokkal együtt (maszk, stb), jól időzítve vetjük be a delta hullámban„.
Hangsúlyozza, hogy
tudományosan leírt tény, hogy a vakcinált emberek kevésbé adják tovább a fertőzést, és kevesebb ideig fertőznek, amennyiben elkapják.
Ez különösen olyan munkakörökben rendkívül jelentős, ahol más emberekért is felelünk, őket potenciálisan veszélyeztethetjük (pedagógus, eü. dolgozó, bolti eladók stb.). Úgy véli, hogy a maszkhasználattal megfékezhetjük a járvány terjedését.
Véleménye szerint ne féljünk a harmadik oltástól, a delta hullám kapcsán számos kiváló tanulmány bizonyította, hogy az egészségügyi károk mérséklésére rendkívül alkalmas és biztonságos.
Azokra is gondolt posztjában a szakért, akik soknak találják a három adag oltást. Az általa hozott táblázat összefoglalja, hogy az egyéb, gyermekkori és opcionális oltások közül is a legtöbb 3 dózisos, vagy annál több. „A hosszú távú immunitás kialakításáért még korántsem biztos, hogy nem a három dózisos alapoltás lehet a megoldás – ezt még vizsgálni kell, de amit bizonyosan látunk: működik a delta hullámban!” – írta.